Czy cena śmieci pójdzie w górę?

W środę, 23 września rada miasta Sandomeierza miała postanowić o wysokości cen, jakie zapłacimy za śmieci. Miała, bo nie postanowiła.

Cena śmieci najprawdopodobniej mocno w górę

Zmiany w sposobie i kosztach odbioru śmieci są konieczne, ponieważ dotychczasowo stosowane rozwiązania okazały się nieskuteczne. Z pojemników na śmieci wprost wysypują się odpady – szczególnie plastiki. Niestety jednak, wraz ze zwiększenieum poziomu usług związany będzie wzrost ich cen – w kuluarach mówi się nawet, że koszt wywozu śmieci może wzronąć nawet trzykrotnie. Przypominamy, że jak dotąd mieszkańcy za usługę tę płacili 13 złotych.

Nie tylko Sandomierz

W sąsiednich gminach i miejscowościach, które zmagały się z podobnymi problemami, wprowadzono już odpowiednie rozwiązana. Również tam wiązały się one jednak ze znacznym zwiększeniem opłat za wywóz śmieci. Dla przykładu, w gminie Starachowice mieszkańcy za omawianą usługę płacą teraz 24 złote. Jeszcze drożej mają osoby mieszkające w Suchedniowie, które za wywóz śmieci muszą płacić aż 34 złote.

Póki co nie znamy jeszcze nowych cen wywozu śmieci na terenie Sandomierza. Jak twierdzi burmistrz, na dotychczasowych spotkaniach nie udało się wypracować stanowiska zadowalającego obie strony.