Bulwar im. Marszałka Piłsudskieg

Dzisiejszy Bulwar im. Marszałka Piłsudskiego prezentuje się bardzo atrakcyjnie, a to na skutek wieku zmian oraz przeróbek, które miały miejsce z inicjatywy władzy miasta. W pierwszej kolejności odbyło się pogłębienie kanału portowego (Stary Port). Dzięki tej czynności możliwe stało się stworzenie bazy rekreacyjnej dającej wiele korzyści. Umożliwia ona obcowanie z przyrodą i architekturą miasta przy pomocy rowerków wodnych czy też kajaków. Wszystko za sprawą ładnie stworzonej zatoczki, która przyciąga coraz większe tłumy ludzi. Wszystkie te czynności sprawiły, że dzisiejszy bulwar słynie przede wszystkim z nowoczesności.

To też trzeba zobaczyć

Występuje tutaj również Budynek Sportów Wodnych. Oprócz tego osoby, które przyjeżdżają mogą udać się do przystani. Przy niej zacumowano pomosty pływające, a dla najmłodszych powstał kolorowy i bardzo dobrze wyposażany plac zabaw. Na bulwarach można również organizować koncerty i imprezy plenerowe, a do tego celu służy odpowiednio przygotowana scena.

Wizyta na bulwarach nie może zakończyć się bez spaceru wzdłuż brzegu Wisły przez którą wiedzie nowa promenada.

Wszystkie te inwestycje sprawiły, że przestrzeń ta zyskała jeszcze bardziej na popularności, dzięki czemu do Sandomierza przyjeżdża jeszcze więcej odwiedzających. To piękne miasto zarówno pod względem atrakcji turystycznych, jak również przyrody, dlatego nie ma osoby, która nie pogardzi zwiedzaniem uroczego miasteczka jakim jest Sandomierz.