Laureaci Diecezji Sandomierskiej: "Arbor Bona" – Eugeniusz Chorzępa, Marian Macias, Andrzej Głaz

Wśród wyróżnionych podczas szóstej edycji ceremonii wręczenia nagród diecezji sandomierskiej „Arbor Bona”, co w tłumaczeniu oznacza „Dobrego Drzewa”, znaleźli się Eugeniusz Chorzępa, organista, Marian Macias, budowlaniec oraz Andrzej Głaz, wójt Tuszowa Narodowego.

Biskup Krzysztof Nitkiewicz, pomysłodawca nagrody, zaznaczył, że wyróżnienie „Dobrego Drzewa” jest przyznawane w trzech kategoriach. Te to: ewangelizacja (rozumiana szeroko – poprzez kulturę, naukę czy sport), działalność społeczno-charytatywna oraz świadectwo życia chrześcijańskiego.

Eugeniusz Chorzępa został doceniony w kategorii ewangelizacji za swoje chrześcijańskie życie i zaangażowanie w formowanie młodych ludzi nie tylko na płaszczyźnie muzycznej ale również duchowej. Warto podkreślić, że Chorzępa nieprzerwanie pełni posługę organisty od ponad 60 lat.

Z kolei Marian Macias został uhonorowany w kategorii świadectwo życia chrześcijańskiego. Jego pracowitość, gotowość do służenia radą i pomocą w różnego rodzaju przedsięwzięciach na terenie diecezji sandomierskiej oraz budowanie wielu kościołów, w których wierni mogą wychwalać Boga, zostały docenione przez jury.