Nowym Sekretarzem Miasta Sandomierz została Angelika Kędzierska, obecna Naczelnik Wydziału Nadzoru Komunalnego

Angelika Kędzierska, pełniąca do tej pory funkcję Naczelnika Wydziału Nadzoru Komunalnego, objęła stanowisko Sekretarza Miasta Sandomierz. Nominacja miała miejsce 28 maja. Zapowiadając tę decyzję, burmistrz miasta Paweł Niedźwiedź powiedział, że pani Kędzierska będzie łączyć nowo przydzielone obowiązki sekretarza z nadal aktualnymi obowiązkami naczelniczki Wydziału Nadzoru Komunalnego.

Burmistrz Paweł Niedźwiedź podczas wtorkowej konferencji prasowej wyjaśnił swoją decyzję o mianowaniu Angeliki Kędzierskiej na to stanowisko. Zaznaczył, że jest to obligatoryjne stanowisko, a poprzednia sekretarz, Aneta Przyłucka, zdecydowała się na pięcioletni bezpłatny urlop, co oznacza jej nieobecność przez cały okres kadencji.

Podczas konferencji burmistrz Niedźwiedź chwalił skuteczność pani Kędzierskiej w pracy na niełatwej pozycji naczelniczki Wydziału Nadzoru Komunalnego. Jak mówił burmistrz, wydział ten jest miejscem, gdzie gromadzą się wszystkie problemy, z jakimi muszą zmierzyć się mieszkańcy. Wyraził również przekonanie, że jego decyzja była słuszna i że nowa sekretarz poradzi sobie z jej obowiązkami.

Angelika Kędzierska zadeklarowała swoje dążenie do poprawy przejrzystości i efektywności pracy w urzędzie po objęciu nowego stanowiska. Podkreśliła, że jej celem jest umożliwienie każdemu mieszkańcowi poczucia, że został wysłuchany i zrozumiany oraz otrzymał właściwą pomoc od urzędu. Stwierdziła, że jej dotychczasowe doświadczenie zawodowe nauczyło ją tego podejścia.

Angelika Kędzierska jest pracownikiem Urzędu Miasta Sandomierz od 14 lat. Swoją karierę rozpoczęła jako pracownik interwencyjny, skierowany przez Urząd Pracy do Wydziału Nadzoru Komunalnego, gdzie przyczyniała się do działań na rzecz ochrony środowiska.