Specjalne wydarzenie w Muzeum Diecezjalnym w Sandomierzu: Otwarcie wystawy "Brama" autorstwa prof. Wincentego Kućmy

Z ogromną przyjemnością Muzeum Diecezjalne w Sandomierzu zaprasza wszystkich miłośników sztuki na uroczyste otwarcie wystawy poświęconej dziełom profesora Wincentego Kućmy. Ekspozycja, która nosi tytuł „Brama”, zostanie oficjalnie otwarta dla publiczności w niedzielę, 14 kwietnia, startując o godzinie 15:30.

Wybitny artysta, profesor Wincenty Kućma, znany jest ze swojego niezwykle bogatego dorobku twórczego. Jego portfolio obejmuje rzeźbę monumentalną, drobne formy rzeźbiarskie, medalierstwo oraz rysunek. Profesor Kućma jest także autorem projektów wnętrz sakralnych i urbanistyki. Twórczość tego cenionego artysty była prezentowana na nie mniej niż 20 wystawach indywidualnych oraz 75 wystawach zbiorowych w kraju. Ponadto, prace Kućmy zdobyły uznanie na arenie międzynarodowej, były pokazywane na 53 wystawach za granicą.

Dzieła profesora znajdują się w licznych muzeach i prywatnych kolekcjach zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Wincenty Kućma jest również aktywnym uczestnikiem konkursów rzeźbiarsko-architektonicznych, gdzie zdobył blisko 50 nagród i wyróżnień.

Podczas wernisażu będzie miało miejsce wyjątkowe spotkanie z tym znakomitym artystą. Całe wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Dni Kultury Chrześcijańskiej Diecezji Sandomierskiej.