Złodziej w Sandomierzu ukradł elektronarzędzia

Ogródki działkowe w Sandomierzu przyciągają zainteresowanie rabusiów. Jeden z nich uznał, że noc jest dobrym momentem na dorobienie się na kradzieży. Włamał się więc do jednej z działek, gdzie wszedł do altany pokonawszy uprzednio kłódkę.

Gdy już znalazł się w środku znalazł drogocenne przedmioty o łącznej wartości 700 złotych. Znajdowały się tam elektronarzędzie i przewód elektryczny.

Niestety właścicielowi nie udało się złapać złodzieja na gorącym uczynku. Jak widać, był to zawodowiec, który doskonale wiedział, jak i kiedy się włamać, aby nie zostawić po sobie śladów. Z tego samego powodu policja była tu bezradna i nie udało się go złapać.

Jak zabezpieczyć działkę przed złodziejami?

Aby zapewnić naszej działce większe bezpieczeństwo, powinniśmy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim wokół naszej działki powinien znajdować się odpowiedni płot, w którym zamontujemy furtkę. Oczywiście zwinny złodziej i tak da radę przeskoczyć płot, ale nie zaszkodzi mu to utrudnić.

Oprócz tego powinniśmy pomyśleć o zainstalowaniu alarmu. Gdy już mamy alarm, to wtedy właśnie wysoki płot i furtka mogą spełnić swoją rolę. Włamanie zajmie złodziejowi dłużej, dzięki czemu na miejsce zdąży przyjechać policja.

Co na złodzieja?

Czy są jakieś uniwersalne sposoby na zwalczanie złodziei? Oprócz wspomnianych wcześniej powinniśmy też pamiętać, aby w naszym ogródku działkowym nie trzymać drogocennych przedmiotów. Działka jest zbyt łatwa do sforsowania, więc nie ma sensu kusić losu.

Pamiętajmy też, aby szczelnie zamykać okna w domku i drzwi do niego. Jeśli już mamy na działce coś wartościowego, to trzymajmy to w domku. Zostawienie ich na ziemi tylko prowokuje złodzieja, który bardzo chętnie sięgnie po naszą własność.

Kliknij tutaj, aby poznać kilka sposobów na uchronienie się przed włamywaczami.