stłuczona szyba

Stłuczona szyba w samochodzie burmistrza. Kto za to odpowiada?

Niedawno w Sandomierzu doszło do małego aktu wandalizmu. Chodzi o zniszczenie samochodu, co samo w sobie nie jest niczym szokującym, ale tym razem chodzi o cel tego ataku. Był to samochód burmistrza Marcina Marca. On sam wypowiedział się na ten temat na swoich mediach społecznościowych, gdzie nieco dało się ponieść emocjom. Mimo to przekonywał, że nie nie boi się sprawców ani tych ani ewentualnych przyszłych.

Burmistrz stawia sprawę jasno

Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza, poinformował w swoich mediach społecznościowych o zniszczeniu jego samochodu. Ktoś rzucił kamieniem w szybę jego pojazdu i nie ma co się łudzić. Nie był to przypadek. Przestępstwo popełniła osoba, która z pewnych przyczyn nie popiera polityki Marcina Marca. Burmistrz nie kryje oburzenia i w mediach społecznościowych nazwał to zachowanie tchórzliwym atakiem oraz wybuchem nienawiści i frustracji. Czy faktycznie tak było? Czy ten czyn był jakimś nagłym wybuchem emocji? A może to jednak była zaplanowana akcja? Bez względu na to, co było powodem tego zdarzenia, sprawce należy znaleźć i stosownie ukarać. Burmistrz stwierdza, że takie zdarzenia są efektem bezmyślnego podsycania nienawiści a także obwiniania władz za każde zło. Mimo to zapewni, że nie boi się.

Nienawiść do polityków

Niechęć do polityków nie jest niczym nowym. Bez względu na przynależność do grup społecznych, wykonywanego zawodu czy statusu materialnego, praktycznie każdy choć raz w życiu denerwował się na jakiegoś polityka albo partie. Zwykle jednak na oburzeniu czy kilku (być może wulgarnych) komentarzach się kończy. Mało kto decyduje się zaatakować nielubianą przez siebie postać bezpośrednio. A jednak sytuacje, w których ktoś atakuje polityka albo niszczy jego mienie się zdarzają. Nie są też aż tak rzadkie jak mogłoby się wydawać. Kto dopuszcza się takich czynów? Na pewno osoby, które w szczególny sposób czują efekty określonych decyzji politycznych. Ich frustracja oczywiście nie usprawiedliwia popełnienia przestępstwa, ale daje lepsze światło na sytuację.

Podobny akt agresji wobec polityków miał miejsce niedawno w Jarocinie.