Nowe połączenia autobusowe w Sandomierzu

Autobusy w Sandomierzu będą kursować inaczej

11 grudnia w sobotę włączone nowe połączenia autobusowe, a konkretnie chodzi o linie 2 oraz 5. Do tej pory trasy tych linii były naprawdę krótkie, co nie było zbyt ciekawą ofertą dla pasażerów. Wielu podróżnych skarżyło się, że przez zbyt krótkie trasy nie są w stanie komfortowo dojechać tam, gdzie chcą. Dlatego właśnie władze miasta zdecydowały się wprowadzić małą modernizację, aby ułatwić życie mieszkańcom.

Co z pozostałymi liniami? Czy też doczekają się nowych tras? Na razie wydaje się, aby włodarze poprzestali na tych dwóch. Oczywiście czeka nas jeszcze cały nowy 2022 rok, gdzie będzie miejsce na wiele nowych inwestycji. Nie wykluczone, że część z nich będzie dotyczyć komunikacji miejskiej.

Dogodne połączenia dla mieszkańców

Dzięki nowym połączeniom będzie można dłużej jechać linią 2 i 5. Wyobraźmy sobie sytuację, gdzie tylko jeden autobus może dowieźć nas z miejsca pracy do miejsca zamieszkania. Oczywiście sam fakt, że taki autobus istnieje powinien napawać nas optymizmem. Problem jednak pojawia się wtedy, kiedy nie jesteśmy w stanie bezpośrednio dojechać do pożądanego miejsca, ponieważ trasa jest zbyt krótka. Oczywistym jest wtedy, że będzie chcieli szukać alternatyw. A co jeśli takiej alternatywy nie ma? Wtedy musimy jakoś kombinować i albo jedziemy z przesiadkami, albo część trasy pokonujemy na piechotę. Teraz jednak dla wielu pasażerów ten problem przestanie istnieć, ponieważ między ich domem a pracą będzie jedno długie połączenie.

Czy kierowcy dostaną podwyżki?

Wielu kierowców musi pracować na naprawdę niskich pensjach, dlatego że miasto ma za mało pieniędzy. Kiedy jednak pojawiają się pieniądze na to, aby usprawnić komunikację miejską, to okazuje się, że pojawiają się inne wydatki. W tej sytuacji pieniądze poszły na przedłużenie linii. Jest to dowód na to, że miasto stać, aby inwestować w komunikację. A co z kierowcami? Wielu z nich od dawna oczekuje podwyżek a zarząd przedsiębiorstwa zdaje się to ignorować. Jeżeli nie chcemy strajku autobusów, to coś się w tej kwestii powinno w końcu zmienić.