Pielgrzymi wyruszyli z Sandomierza do Sulisławic


Pielgrzymi wyruszyli z Sandomierza do Sulisławic na piechotę

Pielgrzymi z Sandomierza wyruszyli właśnie do Sulisławic. Celem ich podróży jest Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, w której odbędzie się uroczysta msza. W pielgrzymce wzięło udział około 200 osób.

Około 200 osób dołączyło do 18. pieszej pielgrzymki do Sulisławic. Pielgrzymi, którzy wyruszyli z Sandomierza, za cel obrali Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Czeka ich 30 kilometrów drogi.
Uwieńczeniem pielgrzymki będzie Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach. Odprawi ją ks. bp Krzysztof Nitkiewicz, a oprócz mszy zaplanowano procesję różańcową oraz Apel Maryjny.

Pielgrzymi w drodze

Pielgrzymka rozpoczęła się od Mszy św., którą ks. Stanisław Chmielewski odprawił w katedrze sandomierskiej. W jego homilii mogliśmy usłyszeć hasło tegorocznej pielgrzymki, które brzmi „Z Maryją we wspólnocie wiary”. Ksiądz wyjaśnił, że hasło odnosi się do roli Maryi w historii zbawienia, przedstawionej w Ewangelii. Wskazał na fakt, że tak wiele kościołów na całym świeci dedykuje się jej imieniu. Zachęcił wiernych aby pamiętali o jej obecności we wspólnocie Kościoła.
Przed wyruszeniem pielgrzymi otrzymali błogosławieństwo od ks. bp. Edwarda Frankowskiego.

Wśród pątników znalazło się całe rodziny a także grupy młodzieży. Szli z nimi także klerycy oraz siostry zakonne. Każda z osób, które wyruszyły, ma swoją własną intencję. Ludzie idą na pielgrzymki często w intencji uzdrowienia z jakiejś choroby lub nałogów. Są też osoby, co swoje modlitwy kierują na bardziej zewnętrzne cele takie jak ustanie konfliktu w którymś ze skłóconych wewnętrznie państwo Bliskiego Wschodu.

Polskie pielgrzymki

Pielgrzymki są ważnymi wydarzeniami dla polskich wiernych. Każdego roku w wielu polskich miastach organizuje się piesze wędrówki do miejsc kultu. Są to nie tylko tak znane i ważne miejsca jak Jasna Góra czy Licheń, ale też wiele pomniejszych miejscowości. Wierni wieżą w to, że są to miejsce szczególnie wybrane przez Maryję i tam idą, aby oddać się jej w opiece. Jak chodzi o sanktuarium w Sulisławicach, to znane jest ono z obrazu Matki Boskiej Bolesnej. Obraz ten trafił do sanktuarium w 1610 roku, a od tego czasu wierni donoszą o licznych uzdrowieniach w tej okolicy.