food trucki

Food trucki w Sandomierzu. Nie przegapcie!

Food trucki w Sandomierzu. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

W dniach od 21 maja (piątek) do 23 maja (niedziela) odbędzie się zlot food trucków. Na Bulwarze im. Józefa Piłsudskiego pojawią się furgonetki z różnymi gastronomicznymi ofertami, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie można tam skosztować jedzenia z różnych części świata, ale nie zabraknie także roll barów z piwem. Na uczestników czekają również konkursy, w których będzie można wygrać nagrody. Organizatorzy zapowiadają świetną zabawę i muzykę. Pamiętajmy jednak, że obowiązywać będą określone obostrzenia sanitarne.

Food trucki w Polsce

Food trucki stały się czymś powszechnym w Polsce, gdyż zwykle kojarzą się z typowym fast foodem. To prawda, że różnego rodzaju burgery, zapiekanki i kebaby stały się elementem naszej kuchni narodowej. Nawet jeśli większość z tych dań nie ma polskiego rodowodu, są dla nas czymś naprawdę swojskim i „normalnym”. Takie opcje są atrakcyjne, bo są szybkie i wygodne. Odwiedzając foodtruck albo budkę z fast foodem, możemy możemy bardzo szybko zamówić i otrzymać jedzenie. Bardzo często korzystają z nich znajomi podczas wspólnego wyjścia nad miasto oraz rodziny z dziećmi. Dla dzieciaków jest to wielka atrakcja, że mogą zjeść coś na zewnątrz, czego nie mają w domu.

Koniec z obostrzeniami, gastronomia odżywa!

Teraz, gdy już obostrzenia się luzują, mieszkańcy Sandomierza mogą wyjść na zewnątrz i zachwycić się atmosferą. Dotyczy to nie tylko foodtrucków, ale też spędzania czasu w ogródkach piwnych. Mimo to trzeba jeszcze trochę poczekać, aż w końcu będzie można znowu zjeść i wypić coś w lokalu. Na ten moment zostają nam więc ogródki piwne, food trucki oraz zamawianie na wynos.