Wystawa książek zakazanych

W Zespole Szkół Rolniczych w Sandomierzu odbywa się Wystawa Książek Zakazanych. Przebiega ona pod hasłem „Cenzura pozostawia nas w ciemności. Zostaw światło włączone”

Książki zakazane w Rolniku

Wydarzenie to ma na celu przede wszystkim wyczulić uczniów i odwiedzających wystawę na cenzurę w każdej jej postaci. W bibliotece szkolnej natknąć się możemy na bogatą kolekcję tytułów, które kiedyś w takiej czy innej formie znalazły się na liście ksiąg zakazanych. Mowa tu niekoniecznie o zakazach religijnych Kościoła Katolickiego – zaprezentowane zostały również publikacje uznane za nielegalne przez władze niektórych krajów, a także te uznane z jakiegoś powodu za kontrowersyjne.

.

Jakie zatem tytuły odnajdziemy w bibliotece szkolnej „Rolnika”? Są to ksiązki takie, jak „Cierpienia Młodego Wertera” Johanna Wolfganga Goethego, „Folwark zwierzęcy” Georga Orwella, czy „Doktor Żywago” Borysa Pasternaka. Oczywiście, trzy przedstawione powyżej tytuły to rylko mała kropla w morzu książek, jakie można odkryć na Wystawie Książek Zakazanych. Zachęcamy serdecznie do jej odwiedzenia – oprócz kontrowersyjnych opinii na ich temat, wiele z tych tytułów niesie bowiem pozytywne przesłanie, a także jest zwyczajnie dobrą lekturą.