Czym zachwyca Sandomierz?

Sandomierz bez wątpienia dużą sławę zyskał dzięki serialowi „Ojciec Mateusz”, ale możliwość spotkania uznanych aktorów podczas kręcenia kolejnych odcinków serialu zdecydowanie nie jest jedynym powodem, dla którego warto tu przyjeżdżać

Architektura i masa zabytków

Sandomierz to prawdziwa skarbnica zabytków. Do najciekawszych z nich należą XIII-wieczny zespół klasztorny Dominiknanów wraz z przylegającym do niego kościołem im. Świętego Jakuba. W samym mieście zachwyca przepięknie odrestaurowany, renesansowy ratusz. Zdecydowanie najbardziej znaną atrakcją miasta i jego okolic jest jednak położony w Sandomierzu zamek – dawna siedziba władców naszego kraju.

Prawdziwe piękno przyrody i moc atrakcji dla spragnionych przygody.

Jednakże Sandomierz warto odwiedzić nie tylko ze względu na jego bogatą historię i ciekawe zabytki. Jest to również miasto przepięknie położone na siedmiu wzgórzach (z tego powodu nazywane bywa Polskim Rzymem), w pobliżu którego odnajdziemy piękne okoliczności przyrody. Zdecydowanie warto odwiedzić Góry Pieprzowe. Osoby szukające mocniejszych wrażeń mogą zdecydować się na wizytę w Parku Piszczele, w którym znajduje się Ścieżka Tarzana – jedna z najpiękniejszych w naszym kraju tras linowym. Gdy zmęczymy się tymi wyprawami, warto odpocząć na Bulwarach Wiślańskich.

Sandomierz – tu naprawdę jest co robić!